Ile kilogramów miesięcznie można zdrowo stracić?

Odchudzanie. Szybko czy zdrowo?

W walce z nadprogramowymi kilogramami ważne jest, by proces redukcji nie był udręką, ale przyjemnym wyzwaniem. Wpływ na ubywające kilogramy ma w 80% dieta, resztę stanowią dodatkowe ćwiczenia i ruch. Aby osiągnąć wymarzony, a przede wszystkim trwały efekt, do diety trzeba podejść z głową. Warto opracować plan i trzymać się go. Samodyscyplina i wytrwałość są tu kluczowe. Jeśli stawiasz na zdrową redukcję, musisz trzymać się kilku zasad.

Zdrowe odchudzanie. Czego należy przestrzegać?

Tempo utraty masy ciała to sprawa bardzo indywidualna. Ludzie nie chudną przy tej samej diecie dokładnie tyle samo. Zakłada się, że bezpieczna redukcja wagi, to taka, podczas której zrzucamy od 0,5 kg do 1 kg tygodniowo. Co jest ważne?

Zbilansowana dieta. Urozmaicenie i różnorodność na talerzu, to przede wszystkim czerpanie przyjemności z każdego kęsa. Posiłki nie będą się nudzić. Będziesz mieć też pewność, że dostarczasz ciału potrzebnych składników odżywczych. Aby zacząć zrzucać, musisz jeść o 500 -1000 kcal mniej, niż wynosi twoje dzienne zapotrzebowanie.

Regularność posiłków. Jedz 3 główne posiłki i 2 małe przekąski. Potrawy spożywaj w odstępie 3-4 godzin.

Nawadniaj się. Pamiętaj o piciu wody, co najmniej 2 litrów dziennie. Dodatkowo nawilżaj organizm ziołowymi, niesłodzonymi herbatkami.

Ruszaj się. Na początek zacznij od spacerów. Wybieraj schody zamiast windy, rower zamiast samochodu. Potem zwiększ wysiłek. Zacznij regularnie biegać lub zapisz się na siłownię. Nie musisz codziennie. Trzy razy w tygodniu wystarczy, by po miesiącu widzieć już jakąkolwiek różnicę. Regularność i wytrwałość w sporcie popłaca.

Bądź konsekwentny. Jeśli z diety wyrzucasz cukier i słodzone napoje, to nie podjadaj ciastek i batonów. Jeśli sięgniesz choćby po jeden, potem już idzie lawinowo. Ćwicz wolę. Jeśli musisz, zjedz 2 kostki ciemnej czekolady do kawy. Uważaj jednak, by nie pochłonąć jej całej.

Ile chudniemy?

Jeśli pytasz ile kilogramów miesięcznie można zdrowo stracić to sam sprawdź. Każdy organizm jest inny. Wiadomo, że będziesz chudł wolniej niż w każdej innej, ekspresowej diecie cud. Robisz to jednak w sposób zdrowy. Ważne być w sposób znaczący nie odczuwał diety. Nie chodził głodny, rozdrażniony i bez energii. Przedział redukcji nadwagi wynosi od 2 kg do 4 kg. Jeśli dodasz do tego systematyczny ruch, może okazać się więcej. W tej diecie chodzi przede wszystkim o zmianę nawyków i stylu jedzenia. I jeszcze jedna ważna sprawa. Ryzyko efektu jo-jo na tej diecie jest znikome.