Bańki – skuteczne od wielu lat
Są takie sposoby na przeziębienie, które ludzie stosują od wielu lat. Jednym z nich są popularne bańki, które znały już nasz babcie i prababcie. Terapia z ich zastosowaniem ma poprawiać krążenie krwi oraz działać korzystnie na układ odpornościowy człowieka. Grypa, zapalenie płuc lub oskrzeli? Bańki to według wielu osób rozwiązanie idealne. Ogień to coś, co niewątpliwie się z nimi kojarzy, bowiem aby wytworzyć w bańce próżnię, trzeba było go użyć. Teraz można skorzystać z baniek bezogniowych, które są coraz bardziej popularne. Jak je stawiać? Podpowiadamy.
Stawianie baniek bezogniowych
Bańki bezogniowe jak stawiać to frazy, które fani tego sposobu na leczenie wyszukują bardzo często. Z pewnością warto obejrzeć filmiki dostępne w serwisie YouTube, które w szybki i przystępny sposób tłumaczą, jak prawidłowo używać baniek bezogniowych. Pomoże Ci również poradnik krok po kroku:
- Chory powinien ułożyć się w wygodnej pozycji, aby nie musiał zmieniać jej w trakcie przeprowadzania zabiegu.
- Należy zadbać o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu. Nie powinno być przeciągów, musi być ciepło.
- Ten krok polega na natłuszczeniu miejsc na skórze, na których mają zostać postawione bańki bezogniowe.
- Można przystąpić do stawiania baniek odsysając z nich powietrze za pomocą specjalnej pompki.
- Teraz należy okryć chorego i pozostawić bańki na jego skórze na około 15 minut.
- Ostatni krok to zdjęcie baniek i ponowne natłuszczenie skóry osoby chorej.
Podsumowanie
Bańki bezogniowe są łatwiejsze w stosowaniu, niż te, do których postawienia wykorzystuje się ogień. Kilka prostych kroków sprawia, że bańki zaczną działać i pomogą choremu. Osoba, która ma za sobą zabieg powinna leżeć w i odpoczywać w łóżku. Jeśli pogoda nie jest korzystna, warto zrezygnować z przebywania na dworze przez około dwa dni. Najtańsze bańki bezogniowe można kupić już za około trzydzieści złotych.