Lampy bakteriobójcze – wszystko co warto wiedzieć

O tym, że lampy bakteriobójcze są skuteczne dowiemy się odwiedzając liczne strony internetowe. Czy jednak jasny jest sposób ich działania i jaką użyteczność mają faktycznie – jeśli zadajesz sobie takie pytanie, to jest właśnie artykuł dla ciebie!

Na czym polega ich działanie?

Marketing internetowy działa bardzo dobrze, jeśli chodzi o pokazanie ludziom, że ten produkt jest skuteczny, ale niewielu klientów zadaje sobie trud poszukania informacji na temat ogólnego działania takiej lampy, a co za tym idzie zdobycia wiedzy na temat tego fenomenu. Najprościej mówiąc są to lampy UV. Chodzi o to, by przepływająca przez nie woda została naświetlona, a dzięki temu usuwa się z niej bakterie. Dodatkowo promieniowanie UV niszczy DNA, więc pasożyty nie mają możliwości rozwoju w przefiltrowanej w ten sposób wodzie. Jesteśmy zabezpieczeni przed bakteriami, wirusami i grzybami.

Rodzaje lamp bakteriobójczych

Lampy bakteriobójcze można podzielić na różne kategorie. Jednym z podziałów jest podział pod względem różnicy ciśnień i są to lampy nisko, średnio i wysokociśnieniowe.
Dostępność tego typu produktów w Internecie jest wysoka, ale czasami trudno odnaleźć w sklepie internetowym dokładnie ten model, który będzie odpowiadał wszystkim naszym potrzebom. To dlatego odpowiednie projektowanie stron internetowych Nowy Tomyśl może pomóc w skutecznym zaprojektowaniu strony tak, by wszystko udało się szybko odszukać.
Innym jest podział na rodzaj montowania. W zależności od potrzeb można używać lamp sufitowych, ścienno-sufitowych czy takich, które umieszcza się na statywie. Ich skuteczność będzie taka sama, tutaj ważna jest aranżacja przestrzeni pomieszczenia.

Medycyna

Kampanie reklamowe w Internecie zachęcają do kupowania lamp antybakteryjnych i zachwalają ich skuteczność, pokazując, że nawet w gabinetach lekarskich są niezbędnym elementem wyposażenia. Faktem jest, że w szpitalach są one bardzo użyteczne, pomagają bowiem chronić szczególnie narażonych na zakażenia pacjentów, którzy przechodzą poważniejsze operacje.

Plusy lamp bakteriobójczych UV do wody

Bardzo wiele osób ma problemy skórne, gdy korzysta z publicznych basenów. Wynika to w zastosowaniu w nich chlorowanej wody. Jest to bardzo skuteczna metoda odkażania, ale pomimo tego, że stężenie nie jest wysokie i zdecydowanej większości osób to nie zaszkodzi w ogóle, to bardziej wrażliwi mogą mieć z tym problem. Lampy bakteriobójcze całkowicie go rozwiązują. Fantastycznie sprawdzają się w basenach ogrodowych.
Lampy bakteriobójcze mogą także przydać się do filtrowania wody do picia. Ich największą zaletą jest to, że nie zmieniają składu chemicznego płynu, a dzięki temu smak pozostaje ten sam. Znikają „tylko „bakterie”, które w wodzie mogą się czaić.

Jeśli zamawiamy je przez Internet, warto zwrócić uwagę na pozycjonowanie stron – sklepy, które wyświetlają się jako pierwsze w wyszukiwarce internetowej, są zazwyczaj lepsze i tam warto zrobić swoje zakupy.

Jak zadbać o lampę bakteriobójczą?

Konserwacja lampy bakteriobójczej nie jest działaniem skomplikowanym, aczkolwiek powinna być prowadzona regularnie. To zdecydowanie przedłuży jej prawidłowe działanie. Należy czyścić rękaw kwarcowy, a dodatkowo raz w roku konieczna jest wymiana żarnika. Lepiej skorzystać z firmowych produktów niż z zamienników. Oczywiście zamienniki są tańsze, ale ich wydajność nie zawsze jest wysoka, a szansa uszkodzenia lampy wzrasta. Czyszczenie osłonki, a także wymiana żarnika, powinna być dokonywana z wysokim zachowaniem higieny, czyli dobrze w tym celu założyć rękawiczki.