Jak obliczyć prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?

O poranku zaskakują cię mdłości, jesteś zmęczona rozdrażniona i mogłabyś spać całymi dniami? Męczy cię zgaga, zawroty głowy, a twoje piersi nabrzmiały i bolą przy każdym dotyku? Tak to może być ciąża. Najpierw spytałaś o diagnozę wujka Google, potem uderzyłaś z pośpiechem do apteki po test, który rozwiać ma twoje możliwości. W pośpiechu wracasz do domu, otwierasz opakowanie i co dalej?…

W instrukcji napotykasz się z informacja, że wyniki testu mogą być niemiarodajne, jeśli wykonasz go zbyt szybko. To prawda. Obecne na rynku próbki bazują, bowiem na obecności hormonu hCG w moczu i od jego stężenia, które wzrasta w organizmie kobiety wraz z rozwojem płodu zależy zgodność wyniku z prawdą.

Nie prowadzisz kalendarzyka, nic nie szkodzi

Nie każda z nas ma w zwyczaju skrupulatne prowadzenia kalendarzyka płodności, nie oszukujmy się. Nie możesz się doczekać wyniku, ale jest zbyt wcześnie by wykonać wiarygodny test ciążowy. Kiedy chcesz określić jak duże jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże kalkulator będzie zdecydowanie prostszy w obsłudze i zajmie ci mniej czasu niż samodzielne obliczanie dni płodnych.
Dzięki temu dostępnemu od ręki w sieci rozwiązaniu skutecznie rozwiejesz woje wątpliwości zanim udasz się do gabinetu lekarza, w celu potwierdzenia tej radosnej nowiny.

Niezależnie, więc od tego czy czujesz się przerażona sytuacją, czy wyczekujesz dzieciątka z zapartym tchem Internet może pomóc ci w wyborze odpowiedniego czasu do wykonania testu ciążowego. Nie wyrzucaj pieniędzy w błoto i podejdź do sprawy ze zdrowym rozsądkiem i pomocą nowoczesnych narzędzi.