“Za i przeciw” nawilżaczy powietrza czyli jaki wybrać nawilżacz powietrza?

Niewiele osób ma świadomość, że przyczyną, pojawiającego się w okresie jesienno-zimowym, kaszlu, problemów z cerą, z oddychaniem – jest zbyt suche powietrze w mieszkaniu. Nie zdajemy sobie sprawy jak ogromną rolę w naszym życiu pełni odpowiednio nawilżone powietrze, którym na co dzień oddychamy.
W okresie grzewczym – ale i przez cały rok – warto używać nawilżaczy powietrze, ponieważ suche powietrze może wywoływać infekcje, źle wpływać na organizm, na nasze oczy, które będą zaczerwienione i łzawiące. Ponadto wpływa na jakość naszego snu oraz ogólne samopoczucie.

Jaki wybrać nawilżacz powietrza

Jeśli już mamy pewność, że to urządzenie poprawi komfort naszego życia oraz pozwoli utrzymać dobry stan zdrowia – zastanówmy się jaki odświeżacz wybrać który z nich będzie dla nas odpowiedni?
Jeśli pragniemy skuteczności i zależy nam na efektach – powinniśmy omijać najtańcze, nakładkowe wersje. Wśród wielu dostępnych produktów, warto zatrzymać się na tych podłączanych do prądu, ponieważ cechuje ich większa efektywność. Istnieją różne rodzaje takich nawilżaczy: są to nawilżacze parowe – działa poprzez podgrzanie wody, znajdującej się w pojemniku i wypuszczenie na zewnątrz lekkiej mgiełki, pary wodnej, która lekko podnosi temperaturę w pomieszczeniu. Dodatkowym atutem tego produktu jest fakt, że również oczyszczają powietrze.
Kolejnym rodzajem jest nawilżacz ewaporacyjny – zasysa powietrze, po czym wypuszcza je pod postacią chłodnej mgiełki. Powietrze w tym systemie pracy nie jest podgrzewane. Jest to wersja ciesząca się dużym zainteresowanie wśród konsumentów.
Kolejnym rodzaje wartym uwagi jest nawilżacz ultradźwiękowy. Mgiełkę tworzy poprzez rozbicie cząsteczek wody, przy użyciu ultradźwięków. Tutaj mamy wybór – para może zostać podgrzana lub nie. Niestety jeśli mamy w domu zwierzęta – powinniśmy zrezygnować z zastosowania tego urządzenia, ponieważ fale ultradźwiękowe są słyszalne dla zwierząt i mogą być dla nich męczące.
Dzięki bogatej ofercie, możemy przeanalizować wszystkie “za i przeciw” nawilżaczy powietrza i wybrać ten – najbardziej dostosowany do warunków pomieszczenia oraz naszego trybu życia.