Lekarz internista – liczy się uważność i… dobra pamięć!

Dobry lekarz rodzinny to lekarz, który – przede wszystkim – dobrze nas zna. Dlatego tak ważnym jest zachowanie pewnej konsekwencji w wyborze lekarza, do którego udajemy się kilka razy w roku.

 

Ta systematyczność sprawi, że lekarz będzie nie tylko bardziej zainteresowany w waszą relacją i historię, ale bardziej zorientowany w stanie naszego zdrowia. A to nieocenione. Taki właśnie powinien być internista, Warszawa mogłaby dodać od siebie: i oczywiście dostępny! Na co nam świetny fachowiec, jeśli pomoc od niego możemy uzyskać wtedy, gdy… choroba już postępuje. Lub ustępuje.

 

Bądźmy więc zorganizowani, przezorni i nieustępliwi podczas rejestracji do lekarza i konsekwentni w tym wyborze – on na pewno się opłaci. A w czym pomoże nam internista? Warszawa, miasto pędzące, nie zwalniające biegu, potrafi czasem wycisnąć z nas soki. Czujemy się słabsi, mniej efektywni, mniej odporni i mniej uważni na samych siebie – i wtedy po tę uważność powinniśmy udać się do lekarza o specjalizacji internista. Warszawa czy Łódź, to właśnie ten specjalista spojrzy na nas łaskawym, ale wyjątkowo dogłębnym wzrokiem.