Nikiel a stal chirurgiczna. Uczulenie na stal chirurgiczną objawy

Uczulenia i reakcje alergiczne – są często niegroźne dla zdrowia i życia, jednak bardzo przykre i uciążliwe, ponieważ objawiają się swędzeniem, wysypkami, nieestetycznymi plamami na ciele.

Uczulenie na stal chirurgiczną objawy

Coraz więcej osób uczulonych jest na metale. Jednak istnieje stal chirurgiczna, będąca produktem hipoalergicznym – doskonałym dla osób wrażliwych i podatnych na alergie, ponieważ nie uczula. Nie istnieje uczulenie na stal chirurgiczną objawy – a raczej ich brak… są świetnym potwierdzeniem, że uczulają nas inne metale, głównie nikiel.
Stal nierdzewna natomiast, tzw. chirurgiczna jest wykorzystywana do piercingu i produkcji biżuterii. W jej składzie zawiera się również nikiel, ale nie przedostaje się praktycznie do naszej skóry. Jego ilość jest obojętna dla naszego organizmu, co za tym idzie – alergicy mogą być spokojni o swoje samopoczucie i z czystym sumieniem nosić ulubione kolczyki. Ponadto dzięki temu, używa się jej w chirurgii, do wstawiania części łączących kości i implanty. Wiadomo, że mogą zdarzyć się wyjątki i reakcja alergiczna może wystąpić, u jednej osoby na kilkaset – jednak są to naprawdę skrajne przypadki.

Uczula nas nikiel i to on może być przyczyną tego wyjątku.

Jest on bardzo mocnym alergenem. Alergia może objawiać się zapaleniem śluzówki nosa, zapaleniem spojówek, astmą, kontaktowym zapaleniem skóry, nudnościami, wymiotami oraz pokrzywką.
Biorąc pod uwagę wyjątki uczuleń na nikiel zawarty w stali nierdzewnej – bardziej podatne na uczulenia będą kobiety, ponieważ to one częściej noszą biżuterię, w postaci pierścionków i kolczyków, to one również częściej poddają się zabiegom chirurgicznym.
Niestety uczulenie będzie z nami już do końca życia. Aby unikać objawów – należy najlepiej unikać rzeczy, które nas uczulają, ograniczyć bezpośredni kontakt, nie nosić biżuterii, która może zawierać nikiel, unikać dotykania monet, klamek, przedmiotów metalowych. Ponadto można łagodzić skutki alergii, poprzez odpowiednie leczenia i stosowanie maści, leków przeciwhistaminowych.