Skrobak do pięt jak używać

Pięty codziennie przenoszą naprawdę duże obciążenia. Poddawane są też trudnym warunkom związanym chociażby z długotrwałym przebywaniem w nieoddychającym, sztucznym obuwiu. Jeśli dodamy do tego schorzenia i niedobory składników odżywczych powodujących nadmierne złuszczanie się naskórka, problem staje się naprawdę duży. Gdy nasza skóra jest w bardzo złym stanie, często na same delikatne kąpiele i peelingi jest już za późno. W ruch musi pójść skrobaczka do pięt która w mocny, mechaniczny sposób pozbędzie się warstw martwego, zrogowaciałego naskórka. Jak z niej prawidłowo korzystać?

Jak używać tarki do pięt?

Na początek zaznaczmy, że słów skrobaczka i tarka do pięt możemy używać zamiennie. Są to bowiem te same urządzenia, które różni wyłącznie nazwa nadana przez producenta. W sklepach spotkamy się także ze zwrotem pilnik do pięt. Jednak to już nie będzie to samo. W tarkach bowiem powierzchnia warstw ściernych jest bowiem zdecydowanie większa, a sama gradacja ścieraka jest zazwyczaj większa. Oba sprzęty łączy tylko to, że pomagają w dbaniu o pięty, w bardziej lub mniej intensywny sposób.

Przyjęło się powszechnie, że dobra tarka do pięt może być stosowana zarówno na suchą, jak i mokrą skórę. Jednak nie zawsze tak jest. Wyjątek stanowi bowiem elektryczny skrobak do pięt przy którym musimy sprawdzić, czy jego producent dopuszcza stosowanie na mokro. By tak było, urządzenie musi bowiem posiadać odpowiednie zabezpieczenia chroniące go przed negatywnym wpływem wilgoci.

Bez względu na wybrany typ produktu, pracę nim zaczynamy zawsze od wybrania powierzchni o większej gradacji. W pierwszym etapie bowiem złuszczanie naskórka na stopach musi odbyć się bardziej intensywnie i zdecydowanie. Oczywiście musimy to robić z rozwagą – tak, by nie uszkodzić skóry. Gdy dotrzemy do bardziej miękkich jej warstw przestawmy się na działanie delikatniejsze, za pomocą powierzchni o drobniejszych ziarnach. Najlepsza tarka do pięt w ten sposób wygładzi skórę i usunie z niej nawet drobne zadziorki, co pozwoli nam się cieszyć pełnym komfortem po zabiegu.

Oczywiście każde takie intensywne działanie na skórę, bez względu na to czy została do niego użyta skrobaczka do pięt elektryczna czy tradycyjna, musimy zakończyć pielęgnacją opracowywanego miejsca. Zastosujmy na nie kosmetyki o działaniu nawilżającym, natłuszczającym, odżywiającym i regenerującym które wesprą skórę w procesie naturalnej odbudowy. Gdy to mamy za sobą, dokładnie umyjmy tarkę usuwając z niej wszystkie zanieczyszczenia. Dzięki temu będzie ona w pełni gotowa na wykonanie kolejnego zabiegu.