Jak dbać o skórę suchą i odwodnioną?

Odwodniona i sucha skóra to częsty problem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn w okresie grzewczym, trwającym od jesieni aż do wczesnej wiosny. To długi czas w ciągu roku, kiedy kosmetyki, które stosujemy latem, przestają się sprawdzać. Jak więc radzić sobie z nieco bardziej problematyczną cerą — po jakie produkty warto właśnie w tym czasie sięgać?

Jak radzić sobie z przesuszoną skórą w okresie zimowym?

Okres jesieni i zimy dla wielu osób ze skórą suchą może być prawdziwym koszmarem. Suche powietrze w pomieszczeniach spowodowane grzaniem kaloryferów, dostarczających ciepła, przymrozki na zewnątrz, ostre siarczyste powietrze, częste zmiany temperatury to wszystko elementy, które mogą powodować podrażnienie cery, sprawić, że ta zacznie stawać się odwodniona, jeszcze bardziej sucha.

Dlatego też warto wziąć pod uwagę kilka wskazówek, które mogą pomóc nam utrzymać znośny stan skóry, uporać się z suchymi skórkami i nieznośnym uczuciem napięcia na twarzy, jakie może występować. Przede wszystkim ważnym czynnikiem jest odpowiedni dobór pielęgnacji. W przypadku skóry nieco bardziej wymagającej niż normalna, konieczne będzie zróżnicowanie wśród kosmetyków.

Intensywne nawilżanie cery jesienią i zimą — na co warto postawić?

Wiele osób używa przez cały rok dokładnie tych samych produktów. Część z nich doskonale sprawdza się latem czy wiosną, natomiast w okresie zimowym wydają się niewystarczające. Kiedy nasza cera zaczyna się zdecydowanie mocniej wysuszać, wówczas konieczna jest zmiana pielęgnacji. Wiele lekkich kremów, które doskonale sprawdzają się na przykład pod makijaż w okresie letnim — zimą nie sprawdzą się w ogóle. Zbyt lekkie nawilżanie będzie powodowało intensywne napięcie skóry, złuszczanie się, powodowanie nieestetycznego wyglądu.

Dlatego też zwłaszcza w trakcie trwania okresu grzewczego, warto stawiać na silnie nawilżające kremy, sera, kosmetyki, które będą nawilżać naszą cerę, dostarczając jej składników odżywczych. Jest to ważne również dla osób, które uwielbiają uprawiać różne sporty na świeżym powietrzu, jak bieganie, jazda na nartach czy spacery z kijkami. Wówczas także warto pamiętać o solidnej dawce kremów nawilżających, ponieważ twarz smagana zimnym wiatrem bardzo szybko się odwadnia. Dlatego też, jeśli chcemy cieszyć się piękną skórą, warto postawić właśnie na tego rodzaju preparaty.

Złuszczanie kwasami — dlaczego warto sięgać po tego rodzaju preparaty właśnie w tym okresie?

Dodatkowo także w okresie jesieni i zimy warto postawić na regenerację skóry w postaci preparatów z kwasami. Jest to świetny czas na tego rodzaju zabiegi, ponieważ nie mamy wówczas do czynienia z intensywnym oddziaływaniem promieni słonecznych, które w połączeniu z preparatami z kwasami mogą przynieść wiele szkód dla cery.

Jednak same w sobie preparaty złuszczające skórę, na przykład peelingi kwasowe pozwalają pozbyć się martwego naskórka, zmniejszyć złuszczanie się starej skóry i wydobyć piękną, jędrną i gładką skórę. Dlatego też warto spróbować tych kilku prostych sposobów, by walczyć z suchą skórą.

Kosmetyki do skóry suchej znajdziesz na https://ziaja.com/c/sucha-odwodniona-1093