Jak dobierać kosmetyki do domowej pielęgnacji?

becnie na rynku dostępnych jest mnóstwo kosmetyków pielęgnacyjnych, w związku z czym wybór tego najlepszego i najefektywniej działającego nie jest zadaniem prostym. Wybierając produkty do domowej pielęgnacji warto kierować się zarówno potrzebami skóry, jak i jakością preparatów, które powinny zawierać wyłącznie składniki najwyższej jakości, najlepiej pochodzenia naturalnego. Dobrym pomysłem jest stosowanie produktów, których działanie jest inspirowane wpływem zabiegów kosmetycznych na skórę (tu dobrym przykładem może być linia kosmetyków dr Irena Eris Prosystem Home Care).

Dlaczego wybór dobrej jakości kosmetyków do domowej pielęgnacji jest tak ważny?

Stosując produkty do pielęgnacji, mamy na celu przede wszystkim dbałość o piękno i zdrowie skóry. Warto jednak pamiętać o tym, by stosować kosmetyki które dodatkowo będą ją chronić. Przede wszystkim jednak należy zadbać o to, we wszystkie produkty stosowane do domowej pielęgnacji spełniały swoje funkcje, nie szkodząc przy tym. Jeżeli kosmetyk w widoczny sposób pogarsza stan cery, wówczas jak najszybciej należy zaniechać jego stosowania. Czasem zdarzają się alergia na różnego rodzaju składniki znajdujące się w produktach pielęgnacyjnych, dlatego też dla własnego dobra i spokoju, kupując nowy produkt przed rozpoczęciem jego użytkowania warto przetestować na niewielkim skrawku skóry.
Wybierając produkty do pielęgnacji, niezależnie od tego czy są to kosmetyki typowo drogeryjne czy może wywodzące się z linii ekskluzywnych produktów Prosystem Home Care dr Irena Eris warto mieć na względzie przede wszystkim:

  • typ cery i rodzaj występujących problemów skórnych – to bardzo ważne, by kosmetyki swoim działaniem były dostosowane do potrzeb skóry, bowiem tylko takie dopasowanie może zapewnić skuteczną walkę z jej problemami czy niedoskonałościami. Warto również pamiętać o tym, że skóra po wpływem pewnych czynników (wieku czy diety) może się zmieniać, więc nie zawsze stosowanie przez wiele lat tych samych produktów będzie dobrym rozwiązaniem;
  • szczególne wymagania – warto wiedzieć o tym, że by pielęgnacja była skuteczna, kosmetyki muszą być nie tylko dostosowane do potrzeb skóry, ale również i środowiska w jakim się na co dzień znajduje. Mieszkając w wielkich miastach, gdzie powietrze jest dość mocno zanieczyszczone warto szukać produktów nie tylko o właściwościach pielęgnacyjnych, ale i ochronnych;
  • możliwość przetestowania – decydując się na zakup nowego kosmetyku warto sięgnąć początkowo po jego mniejszą wersję (o ile taka jest dostępna), co pozwoli na sprawdzenie przez pierwsze kilka dni jego oddziaływania na skórę.

Oczyszczanie podstawą każdej pielęgnacji

Oczyszczanie jest podstawą pielęgnacji ciała, a już szczególnie twarzy. Wiele kobiet błędnie sądzi, że zabiegi oczyszczające należy przeprowadzać wyłącznie po pozbyciu się makijażu, W rzeczywistości nawet bez jego obecności skóra narażona jest na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych (zanieczyszczone powietrze, smog, roztocza itd.), a co za tym idzie w takim przypadku skóra wymaga dogłębnego oczyszczenia, dzięki czemu wartościowe składniki aktywne z innych preparatów pielęgnacyjnych będą się wchłaniały znacznie lepiej. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi kosmetologów, twarz należy oczyszczać dwa razy w ciągu dnia – rano i wieczorem. Na tym etapie bardzo ważne jest wykorzystywanie produktów, które pozwolą utrzymać naturalne pH skóry, które jest niezbędne do zachowania bariery naskórkowej i prawidłowego mikrobiomu. Jeżeli preparat nie spełnia tego zadania, należy dodatkowo zastosować tonizację.