Sposoby na gęstszy zarost na twarzy

Delikatny i mało męski zarost staje się coraz częściej dużym problemem i kompleksem wśród młodych mężczyzn. Obecnie istnieje moda na gęsty i długi zarost, dlatego też każdy chłopak chciałby być tak hojnie obdarzony zarostem jak mężczyźni występujący w reklamach preparatów do pielęgnacji brody.

Sposób na gęsty zarost

Forma i gęstość zarostu na twarzy mężczyzny często uwarunkowana jest genetycznie, dlatego też warto zwrócić uwagę na rodzaj zarostu naszego ojca lub dziadka. Dużym znaczeniem dla brody jest także testosteron, czyli hormon wydzielany w jądrach przez komórki Leydiga.

Mimo wszystko, nawet wtedy kiedy nie jesteśmy odpowiednio obdarzeni przez geny, możemy zadbać o to aby nasz zarost był o wiele gęstszy i twardszy. Szczególnie prostą i skuteczną metodą jest częste golenie włosów. Odrastające włoski są wtedy trwa twardsze i ciemniejsze. Najlepiej do takiego zabiegu używać zwykłej maszynki z ostrzami.

Aby zwiększyć efekt można także spróbować zwiększyć spożycie magnezu, cynku oraz witaminy D3. Są to związki, które usprawniają syntezę testosteronu i zwiększają jego stężenie.