Dane w internecie

Internet jest dziś istotnym źródłem informacji. Wykorzystujemy go coraz częściej. Przydaje się do celów edukacyjnych, ale też do zdobywania potrzebnych nam informacji. Poza tym korzystamy z portali społecznościowych, adresu e-mail, gdzie podajemy swoje dane. Sami tak naprawdę dowolnie zostawiamy w internecie informacje na swój temat. Ale są też innego rodzaju dane, które zostają po nas w sieci, a wiele osób nawet o tym nie wie. O czym mowa ?
O adresie internetowym, czyli tak zwanym IP. A więc tak, mój IP adres zostaje wszędzie, gdzie tylko zajrzę – na stronach, na których oglądam filmy, na stronach, które odwiedzam, aby zrobić zakupy, a także tam, gdzie loguję się na swoje konto społecznościowe. Jest to identyfikator, który jest niepowtarzalny. IP jest jedno, ale niektóre urządzenia mogą posiadać kilka adresów IP. Dlaczego ? Jest to spowodowane tym, że są wyposażone w kilka interfejsów. Każdy z nich ma swoje IP.
Interfejsem nie koniecznie musi być karta sieciowa. Może to być także pętla zwrotna, tunel VPN, czy też inny program, który zapewnia komunikację hosta z siecią. Maszyny posiadające kilka adresów IP określane są jako multi-homed.