Matki karmiące – matki dbające o piersi… podwójnie!

Po latach dominacji mlek modyfikowanych dla dzieci, nastąpił wreszcie wspaniały zwrot, w wyniku którego coraz więcej kobiet decyduje się na karmienie naturalne.

 

Naturalne i jedyne słuszne – karmienie piersią. Ma to nie tylko nieocenione, potwierdzone wszem i wobec, zalety dla zdrowia i życia (tak!) dziecka, ale również matki. I nie dotyczy to tylko badań, w których udowodniono zmniejszone ryzyko raka piersi, jajnika, macicy itd… Po prostu – choćby ze względu na wykonywane często z uwagi na laktację USG piersi – na czystą profilaktykę. Dzięki temu, że piersi matki karmiącej są ciągle “w pracy”, kobieta ciągle ma z nimi kontakt.

 

Nie są dla niej jedynie częścią ciała ubieraną codziennie w biustonosz i z niego rozbieraną, ewentualnie pieszczoną. Piersi są źródłem życia i intymności – stąd większe zaangażowanie w nie kobiet karmiących. W ten sposób – w trosce o ich zdrowie – częściej decydują się one na badanie USG – piersi, ale także narządów rodnych. Matki karmiące chcą i muszą mieć pewność, że są zdrowe, bo teraz – zwłaszcza przy rodzicielstwie z takim stopniem zaangażowania – muszą mieć dla kogo, jeśli nie tylko dla samej siebie. I w tym pomaga im właśnie USG. Piersi za nie podwójnie dziękują!